#ŞİİRTURHALDA

Kocakavak Kültür ve Sanat Geceleri etkinlikleri kapsamında Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde 15.12.2017 tarihinde ilki düzenlenen Şiir ve Müzik dinletisine katıldım. Turhal ilçemizde böyle bir şiir ve müzik ziyafetinin organize edilmesi çok mutlu ve memnun edici. Turhal’da birşey olmaz, emekli memleketi gibi düşüncelerin bu tarz organizeler ile yıkılabileceğini görmüş olduk.

Program sunucusundan şairlere, saz ustalarından dinleyicilere varana kadar herkes harikaydı. Salonun program sonuna kadar tamamen dolu olması herkesi hem şaşırttı hem de memnun ediciydi.

Programa şehir içinden ve dışından davet edilen şairler arasında edebiyat dersi hocam İbrahim Çam’ın da olması benim programa daha ilgi duymama sebep oldu diyebilirim. Mahmut HASGÜL’ün sunuculuk yaptığı programda diğer değerli şairler ve müzisyenler İlter YEŞİLAY, Hışır Osman (Osman NEBİOĞLU), Kenan YAVUZASLAN, Rasim YILMAZ, Sündüs A. AKÇA, İbrahim ÇAM, Siraç MAVİ, Hakan CANTEMUR şiire ve müziğe bizleri doyurdu kalplerimizin ve kulaklarımızın pasını sildi. “Şunu farkettim ki şair ve şiir konularında çok eksikmişim.” Bu etkinlik sayesinde şiire olan sevgim daha da arttı. Daha önce de farklı organizasyonların yapıldığı ilçemizde bu tarz programların devamının gelmesini umuyoruz. Zaten Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler de bu tarz organizasyonların devamının geleceğini belirtti.

Yöneticiliğini üstlendiğim etkinkitle.net sitesinde de bu programla ilgili yazıyı gördüğümde benimde bu siteye bu güzel organizasyonu yazma gereği duydum. Turhal’da organize edilecek tüm organizasyonlara katılmaya çalışıp elimden geldiğince yazmaya devam edeceğim.

Selametle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir